O nás

Materská škola v Hornej Súči má bohatú históriu, bola založená v januári 1961. V tom čase šlo o jednu triedu s počtom 31 detí. Postupne sa kapacita detí aj tried zväčšovala a v roku 1976 boli už v prevádzke štyri triedy dopoludnia. V septembri roku 1982 bola otvorená nová budova materskej školy.

Na žiadosť občanov Vlčieho Vrchu a Závrskej bola v priestoroch bývalej malotriednej školy na Vlčom Vrchu zriadená v septembri 1990 materská škola. Počet detí z obidvoch osád sa pohyboval okolo 20. MŠ mala aj svoju kuchyňu.

O pár rokov neskôr v roku 1998 sa otvorilo aj elokované pracovisko s jednou triedou v osade Dúbrava.  Prevádzka MŠ na Vlčom Vrchu bola ukončená v júni 2006, pretože detí ubúdalo. V septembri toho istého roku došlo ku zlúčeniu so Základnou školou Michala Rešetku. V roku 2010 bola prevedená väčšia rekonštrukcia - výmena okien, zateplenie, nákup nového zariadenia.

Dlhé roky bola materská škola päťtriedna (tri triedy v budove MŠ v Hornej Súči, jedna trieda s dopoludňajšou prevádzkou v budove ZŠ a elokované pracovisko s jednou triedou na Dúbrave) a poskytovala celodennú i poldennú výchovno-vzdelávaciu starostlivosť deťom vo veku od troch do šiestich rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou.

Od roku 2020 bola uvedená do prevádzky nová budova materskej školy, ktorá bola pristavená pri základnej škole a je aj s ňou spojená spojovacou chodbou na prvom poschodí. Budova má štyri triedy, z ktorých boli hneď v prvom roku užívania tri obsadené. V starej budove materskej školy ostali v prevádzke dve triedy. Elokované pracovisko na Dúbrave bolo v tom roku zrušené.

V súčasnosti je materská škola šesťtriedna - dve triedy najmladších detí v starej budove MŠ a štyri triedy v novej budove MŠ, všetky triedy poskytujú celodennú výchovno-vzdelávacou starostlivosť.

Výška školného

Poplatok : 20 eur

Od 1. 1. 2023 došlo k zmene výšky príspevku zákonného zástupcu dieťaťa na čiastočnú úhradu nákladov spojených s predprimárnym vzdelávaním na 20,- € mesačne.

Kolektív zamestnancov :

Darina KATONOVÁ, učiteľka

Bc. Milada Lišková, učiteľka

Mgr. Andrea MRÁZIKOVÁ,  učiteľka

Mgr. Monika PODHRADSKÁ, učiteľka

Janka MACHAROVÁ,  učiteľka

Bc. Marcela HOŤKOVÁ, učiteľka

Mgr. Alena ALFJOROVÁ, učiteľka

Bc. Alena ŠVAJDOVÁ, učiteľka

Bc. Dana BARIŠOVÁ,  učiteľka

Slavka KLIMOVÁ, učiteľka

Bc. Alena MIKUŠINCOVÁ, učiteľka